Teknoloji her geçen gün gelişiyor bunun iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var.
Bu toplulukta ki amacımız ise bilgi paylaşımı yaparak dolandırıcıların ve siber zorbaların önüne geçmek.
TOGG Ön Sipariş İçin Sahte Site ile Dolandırıcılık
Konu Sahibi: organizer, Kategori: Dolandırıcılık Yöntemleri, 0 Yorum, 611 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kurucu
19
Mesajlar
18
Konular
3
Rep Puanı
18.04.2023, 19:15
#1
TOGG, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun kısaltmasıdır. TOGG, 2018 yılında Türkiye'de üretilen ilk yerli otomobilin üretimi için kurulmuştur. Ancak son zamanlarda, TOGG adı kullanılarak yapılan sahte reklamlar ve dolandırıcılık olayları hakkında haberler yer almaktadır.

Bu dolandırıcılık olayları genellikle sahte TOGG web siteleri veya sosyal medya hesapları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sahte sitelerde veya hesaplarda, TOGG otomobillerinin ön siparişlerinin alındığı veya yatırımcılar için avantajlı yatırım fırsatları sunulduğu iddia edilmektedir.

[Resim: 64287d71b57f150de8363914.jpg]

Ancak, bu siteler veya hesaplar gerçek değildir ve dolandırıcılık amaçlıdır. İnsanlar genellikle sahte sitelere veya hesaplara para yatırmakta ve sonunda hiçbir şey alamamaktadır. Bu nedenle, TOGG gibi büyük projelerle ilgili bilgi almak için resmi web sitesi veya sosyal medya hesaplarını takip etmek ve yatırım yapmadan önce araştırma yapmak önemlidir.

Dolandırıcılar, anahtar kelimelerle ilişkili olarak Google gibi arama motorlarına sponsorlu reklam vererek kendi sitelerini en üstte çıkarıyorlar. Bu nedenle, örneğin "togg ön kayıt" gibi bir arama yaptığınızda en üstte çıkan sonuç doğru olmayabilir ve dolandırıcılar tarafından oluşturulmuş bir sahte site olabilir. Dolayısıyla, en üstte çıkan sonuçların her zaman doğru olacağı yanılgısına düşmemek ve araştırma yaparak sitenin doğruluğunu kontrol etmek önemlidir.

Sonuç olarak, TOGG dolandırıcılığına karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Resmi olmayan sitelere veya hesaplara para yatırmadan önce mutlaka araştırma yapmak, doğru ve güvenilir bilgileri almak ve karar vermek önemlidir.


Hızlı Menü: